Kyklop Band a hostia v Piešťanoch

Základná organizácia Únie nevidiacich a slabozrakých Hlohovec v spolupráci s Kultúrnym strediskom Piešťany zorganizovali dňa 5. septembra 2021 koncert kapely Kyklop Band a hostí. Konal sa v Hudobnom pavilóne Mestského parku v Piešťanoch.

Koncert sa začal o štvrtej popoludní. Predskokanmi Kyklop Bandu boli členovia ZO Hlohovec – nevidiaci hudobníci dvojičky Ľudmila a Michal Kušnirákovci z Dvorníkov. Bavili nás najmä ľudovou hudbou.

Na pódiu ich vystriedala kapela či hudobný súbor Kyklop Band. Tvoria ju prevažne dospelí hudobníci so zrakovým postihnutím. Kapelníkom je nevidiaci hráč na priečnu flautu Daniel Sobota. V repertoári majú najmä hudbu českých interpretov od 70. rokov 20. storočia do súčasnosti. Zahrali nám však aj ich vlastnú tvorbu. Kapela pôsobí v Olomouci v Českej republike, no keďže Daniel pochádza zo Slovenska (konkrétne z Červeníka blízko Hlohovca), prišli potešiť našich členov aj do Piešťan. Ľuďom sa ich vystúpenie veľmi páčilo, a tak sa natiahlo viac, ako bolo pôvodne plánované.

Po Kyklop Bande prišiel na pódium tiež veľmi známy nevidiaci spevák Marián (Maroš) Bango, prezývaný aj slovenský Bocelli spolu so speváčkou Vierkou Kotvasovou. Zaspievali nám predovšetkým operné árie. Maroš okrem toho, že výborne spieva, ovláda hru na viacerých hudobných nástrojoch a podieľa sa na vlastnej tvorbe hudby a piesní.

Na jednom koncerte sme tak mali veľké zastúpenie žánrov – folklór, hudbu 60. a 70. rokov minulého storočia a aj vážnu hudbu. Každý si teda prišiel na svoje. No a okrem našich členov sa pri pódiu zastavovali aj náhodní okoloidúci. Nikomu sa domov ísť veľmi nechcelo, a tak sa koncert predĺžil až do 19. hodiny. Účinkujúci boli na konci odmenený dlhotrvajúcim potleskom.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim za krásny a nezabudnuteľný zážitok, prajeme im veľa zdravia, úspechov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Anna Sobotová, Anna Košiarčíková

Členovia skupiny Kyklop na pódiu počas koncertu Členovia skupiny Kyklop Band na pódiu počas koncertu